14:10 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment SSC Farul Constanța, joc-test cu ACS Performer. Câte goluri s-au marcat (galerie foto+video)

31 Jan, 2018 17:55 3110 Marime text
Echipa de fotbal SSC Farul Constanța, clasată pe locul doi în seria secundă a Ligii a 3-a, a disputat, astăzi, pe stadionul Farul, un meci-test cu o formație de juniori de la ACS Performer Constanța.

Jocul i-a revenit SSC Farul cu 5-0 (4-0), golurile fiind marcate de Cl. Dragu (10), Al. Grigoraş (12), Cârstocea (17), Lamine (41) și I. Florea (70).

SSC Farul (antrenori, Petre Grigoraş, Marian Dinu, Ion Barbu si Gică Mina) a jucat în prima repriză cu: Vl. Neagu - Juncănaru, Kwadwo, Lamine, Caragea - Cârstocea, Tudorică - Al. Grigoraş, R. Stănescu, Cl. Dragu - Pătulea.

După pauză, au jucat: Cebotari - Androne, Vl. Suciu, Ridvan, Ştefancu - Iani, R. Farcaş - Onur, I. Florea, V. Şicu - Zamfir.

Ca și Ridvan, Onur este un fotbalist din Turcia, sosit la SSC Farul în probe.

Nu au fost folosiți Botea, Vântu (menajați dupa accidentări) și Gurău (răcit).

Echipa de start a lui ACS Performer (antrenori, Viorel Farcaş și Gabi Dobre) a fost: Micu - Roman, Zimceac, Dacian, Lefter - Şola, Uzun - Zanfir, Răduc, Codescu - Brânzan.

Au mai evoluat Olah - Moş, Ostache, Gânțu, Luchin, Ali, Curte, Lazăr, Baptişa, Papuc, Ivanovici, dar și fostul jucător al FC Farul, al Stelei și altor echipe cunoscute Adrian Pitu (42 de ani), intrat pe teren pentru a mai face o mișcare.

Sambata, SSC Farul va susține o nouă partidă de pregătire, contra echipei Farul Tuzla. Meciul se va juca pe stadionul Farul, de la ora 11.00.