23:17 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment SSC Farul a condus cu 3-0 FCSB II, dar s-a impus la limită, cu emoții! (galerie foto + video)

12 May, 2018 21:15 6507 Marime text
Echipa de fotbal SSC Farul Constanta, liderul seriei secunde a Ligii a 3-a, a castigat si meciul jucat astazi in campionat, la Constanta, cu FCSB II, in etapa a 24-a.

Scorul final a fost 3-2, dupa ce gazdele au condus cu 3-0 in minutul 53!

Au marcat Dragu (28), Florea (45+1) si V. Şicu (53), respectiv Pacionel (60 - cu un sut de la 35 de metri) si Botezatu (70).

Oaspetii puteau sa si egaleze, avand in minutul 88 o bara! Ei trimisesera balonul in bara si in prima repriza, in minutul 40, la 1-0 pentru SSC Farul!

Pregatita de Petre Grigoraş, Marian Dinu, Ion Barbu su Gică Mina, formatia constanteana a inceput meciul cu: Gurău, Androne, Lamine, Kwadwo, Zamfir, Florea, Calințaru, Tudorică, Al. Grigoraş, V. Şicu, Dragu. Au mai jucat Momodou, Suciu, Botea si Iani.

In aceeasi etapa, Progresul 1944 Spartac, echipa de pe locul doi, care se lupta cu SSC Farul la promovare, a castigat pe teren propriu meciul cu Metalul Buzau, scor 3-0, astfel ca egalitatea la puncte intre Farul si Progresul se mentine, cu doua etape inainte de final, ceea ce e in avantajul formatiei din capitala, care sta mai bine la rezultatele directe.

Celelalte meciuri ale etapei s-au încheiat cu rezultatele:
  •  CSM Rm. Sărat - Înainte Modelu 4-1
  •  FC Voluntari II - Unirea Slobozia 1-1
  • Victoria Traian - CSM Olteniţa 1-6
  •  Agricola Borcea - Sportul Chiscani 3-1
  • Axiopolis Cernavodă - Delta Dobrogea Tulcea 8-0.
Clasamentul este următorul: 1. SSC Farul - 61p (84-24), 2. Progresul 1944 Spartac - 61p (75-25), 3. Unirea Slobozia - 51p (76-32), 4. Axiopolis - 51p (64-25), 5. Metalul Buzău - 46p, 6. FCSB II - 43p, 7. FC Voluntari II - 39p, 8. Înainte Modelu - 34p, 9. CSM Rm. Sărat - 30p, 10. CSM Olteniţa - 20p, 11. Agricola Borcea - 17p,  12. Sportul Chiscani - 15p, 13. Delta Dobrogea Tulcea - 10p, 14. Victoria Traian - 3p.

În etapa viitoare, SSC Farul joacă în deplasare cu CSM Oltenița, iar Progresul 1944 Spartac evoluează în fieful formației Înainte Modelu.

Sursa foto și video: ZIUA de Constanța