17:45 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE 2. Imagini de la eveniment Meciul de baschet de la Constanţa, dintre Phoenix Ştiinţa şi ACS Tg. Secuiesc, le-a revenit gazdelor (galerie foto)

26 Nov, 2018 12:57 1603 Marime text
La această oră, se dispută în Sala Sporturilor din Constanţa meciul de baschet feminin Phoenix Ştiinţa - ACS Tg. Secuiesc.

Partida contează pentru etapa a opta a Ligii Naţionale, grupa B.

În clasament, Phoenix Ştiinţa se află pe primul loc, cu 12 puncte, având şase victorii şi un eşec în şapte partide, în vreme ce formaţia vizitatoare ocupă poziţia a cincea, cu zece puncte, după trei victorii şi patru înfrângeri.

UPDATE 2:

Partida a fost câştigată de formaţia Phoenix Ştiinţa, scor 71-53. Ultimele două sferturi i-au revenit echipei ACS Tg. Secuiesc. cu 17-16 şi 14-10.

Pentru gazde au punctat Bianca Fota - 15 puncte, Chelsea Douglas - 13, Jelena Jovanovic - 12, Cristiana Cutaș - 11, Vladinka Erak - 9, Ecaterina Armanu - 8, Adelina Duţă - 2 şi Andreea Fleşer - 1.

UPDATE 1:

La pauză, formaţia gazdă conduce cu 45-22, scorul în primele două sferturi fiind 28-11 şi 17-11.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa