07:03 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment Baschetbaliştii de la Athletic Constanța au pierdut pe final derby-ul cu CN Aurel Vlaicu Bucureşti (galerie foto + video)

02 Dec, 2017 17:43 2557 Marime text
Primele două clasate în grupa a patra a Ligii 1 de baschet masculin, BC Athletic Constanţa şi Colegiul Naţional Aurel Vlaicu Bucureşti, s-au întâlnit astăzi, la Constanţa, în derby-ul etapei a şaptea a campionatului.

Victoria le-a revenit oaspeţilor, cu 74-69, pe sferturi 13-19, 11-26, 26-19, 24-5.

BC Athletic a cedat pe final, în ultimele minute, după ce a condus la pauză cu 45-24, înaintea ultimului sfert era în avantaj cu 64-50, iar cu două minute înaintea fluierului de final avea 67-65.

Pentru gazde au înscris Booth - 20 puncte, Takacs-Sixt - 12p, Trandafir - 8p, Deconescu - 8p, Şerban - 7p, Liţă - 6p, Oprean - 4p, Ursu - 2p şi Mihai - 2p.