03:22 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HC Dobrogea Sud Constanța a ratat victoria pe final, în deplasare, cu Potaissa Turda

29 Jan, 2020 19:50 1442 Marime text
Echipa masculină de handbal HC Dobrogea Sud Constanța a disputat în această seară primul meci oficial din 2020, întâlnind în deplasare Potaissa Turda, în etapa a 15-a a Ligii Naționale.

Partida s-a încheiat la egalitate, 28-28 (15-15), oaspeții ratând însă victoria pe final, după ce au avut patru goluri avans în ultimele minute!

11 secunde și atacul, la 28-28. Pasă Malinovic pentru Chikovani, aruncare și… BARĂ! Neșansa ne-a privat la Turda de o victorie pe care am avut-o în mâini, în repriza secundă. De la 27-23, după golul lui Șandru, marcat cu 4 minute înainte de final, ocaziile de gol irosite și eliminările pe bandă rulantă dictate împotriva noastră au dat aer gazdelor, care au reușit să scoată un punct din această partidă. Cu tot ghinionul, rămânem NEÂNVINȘI și după… al 13-lea val. Am ajuns la 13 MECIURI FĂRĂ ÎNFRÂNGERE! Urmează meciul cu Dinamo, luni, de la 18.25, la Constanța, unde sperăm să vedem tribune pline în Sala Sporturilor. Hai, HCD! Hai, Constanța!, se arată pe site-ul oficial al HC Dobrogea Sud.

HCDS (antrenor, Djordje Cirkovic) a jucat cu: Iancu, Vasile - Malinovic - 8 goluri, Șandru - 8 (1x7m), Chikovani - 6 (1), Nikolic - 2, Nistor - 2, Andrei - 2, Buricea, Simovic, Mocanu, Csog, Ilie, Susanu.

În clasament, HC Dobrogea Sud se află pe locul cinci, cu 24 de puncte, având șapte victorii, trei egaluri și cinci eșecuri în 15 partide.

Sursa foto: HC Dobrogea Sud