14:14 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HC Dobrogea Sud a pierdut meciul cu Team Tvis Hostelbro, după ce, în minutul 52, avea avantaj pe tabela de marcaj!

09 Feb, 2019 18:09 1635 Marime text
Echipa masculină de handbal HC Dobrogea Sud Constanța a debutat cu o înfrângere în grupa C a Cupei EHF, pierzând astăzi cu 25-29 disputa din deplasare cu echipa daneză Team Tvis Hostelbro.

În minutul 52, echipa de pe litoral se afla în avantaj, scor 25-23, însă la final nu a reușit să obțină un rezultat pozitiv.

Gazdele au condus la pauză cu 14-12. În prima repriză, extrema stânga Magnus Bramming a fost principalul marcator al danezilor, cu 6 goluri din 7 aruncări, secondat de interul stânga Ostlund, 3 goluri, și pivotul Svavarsson, 2 goluri. La noi, Crnoglavac și Mocanu au înscris câte 3 goluri, iar Chikovani, Vujovic și Malinovic câte 2. Iancu a apărat de două ori la un 7 metri executat de Smits, la scorul 9-7. Crnoglavac a ratat un 7 metri, la scorul 13-11, se arată pe site-ul oficial al HC Dobrogea Sud.

Pentru HC Dobrogea Sud au marcat: Malinovic - 4 goluri, Vujovic - 4, Nistor - 3, Crnoglavac - 3, Kevic - 3, Mocanu - 3, Nikolic - 2, Chikovani - 2, Buricea - 1.
Marcatorii gazdelor au fost: Bramming - 8 goluri, Ostlund - 5, Kildelund - 4, Smits - 4, Nielsen - 3, Svavarsson - 2, Balling - 1, Karlsson - 1, Porup - 1.

Sursa foto: HC Dobrogea Sud