12:02 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbalistele de la CSU Neptun Constanţa, înfrângere la scor cu AHCM Slobozia

23 Sep, 2018 15:20 2780 Marime text
Echipa feminină de handbal CSU Neptun Constanţa a pierdut cu 22-31 (12-17) partida de astăzi din deplasare, cu AHCM Slobozia, contând pentru etapa a treia a Diviziei A, seria A.

Pentru formaţia de pe litoral au marcat Gabriela Moldoveanu - 8 goluri, Bianca Căldare - 3, Andreea Pintilie - 3, Bianca Bostan - 2, Denisa Bari - 2, Mădălina Oprică - 2, Andreea Ciucanu - 1, Mihaela Stănciulescu - 1.

Până în minutul 20 din prima repriză, a fost un meci echilibrat, după care adversarele s-au desprins la cinci goluri la pauză. În partea secundă, am reuşit să ne apropiem la patru goluri în minutul 47, dar pe final, din păcate, am cedat. De aici şi diferenţa mare de scor, care, după părerea mea, nu reflectă totuşi diferenţa de valoare dintre cele două echipe. E o înfrângere dureroasă, din care sperăm să fi învăţat ceva, în perspectiva meciului de la Piatra Neamţ, care devine extrem de important, a declarat antrenorul Ionuţ Puşcaşu, care pregăteşte echipa alături de Lăcrămioara Ilie.

În urma acestui eşec, CSU Neptun rămâne cu trei puncte, după o victorie şi două înfrângeri în trei partide.

Meciul cu HCF Piatra Neamţ se joacă duminică, 7 octombrie.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa