13:06 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gladiatorii din Tomis, „joc modest“ BC Athletic Constanța, eșec în propriul fief cu CSM Mediaș

11 Jan, 2020 20:17 1700 Marime text
Formaţia masculină de baschet BC Athletic Constanța a susținut astăzi meciul din etapa a 13-a a Ligii Naționale, grupa B (penultima rundă - şi ultima pe teren propriu - a primei fazei din actualul sezon).

Formația de pe litoral a întâlnit în propriul fief CSM Mediaș, în fața căreia a cedat cu 64-88.

Oaspeții au condus și la pauză, cu 41-17, iar pe sferturi scorul meciului Constanța - Mediaș a fost 17-14, 10-27, 23-24, 14-23.

CSM Mediaș se impune la Constanța la capătul unui meci modest prestat de Gladiatorii din Tomis, scor final 64-88. Athletic depinde acum de jocul rezultatelor. Mulțumim tuturor pentru încurajări și susținere, se arată pe pagina de Facebook a BC Athletic.

Pentru gazde au marcat Kyle Kilgore - 19p, Rahsaan Williams - 14p, Andrei Oprean - 10p, Darian Marquis Bryant - 7p, Victor Dudaș - 4p, Cristian Mâinea - 3p, Adrian Trandafir - 3p, Christian Chițu - 2p, Georgian Păun - 2p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic)