15:57 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Gimnastică ritmică Micile sportive de la CSS1 Constanța și Victoria Cumpăna, pe podium la Naționale

29 Oct, 2020 00:00 3679 Marime text
  • Micile gimnaste constănțene s-au remarcat și la competiția națională desfășurată la Ploiești.

Campionatul Național de junioare mici, junioare și senioare la gimnastică ritmică, întrecere desfășurată la Ploiești, le-a adus medalii, grație unor evoluții deosebite, și sportivelor de la CSS1 Constanța, dar și celor de la Victoria Cumpăna.

De la CSS1 Constanța, Beatrice Ristea (născută în anul 2008) a urcat de două ori pe podium, obținând argint la cerc și bronz la panglică, în timp ce Iulia Caraman (născută în 2007) a fost a treia în clasament la panglică. Sportivele de la clubul constănțean sunt pregătite de Mariana Paris.
CS Victoria Cumpăna a fost reprezentat la aceste Naționale de trei mici gimnaste, Miruna Matei, Teodora Gene și Daria Făgăraș (antrenor, Elena Vlad). ”Așa cum ne-au obișnuit, micile gimnaste pregatite de Elena Vlad s-au întors acasă cu medalii. Miruna Matei a obținut medalia de argint la proba cu cercul și bronzul la individual compus. Felicitări și mult succes în continuare!”, se arată pe pagina de Facebook ”Cumpăna News”.

În secțiunea Galerie Foto a acestui articol, găsiți mai multe imagini de la competiție.

Sursa foto: Facebook (CSS1 Constanța, Cumpăna News)

CS Victoria Cumpăna, cinci medalii la Campionatul Național ”Mica Gimnastă”

Gimnastică ritmică CSS1 Constanța, medalii la Cupa României și la Campionatul Național de Ansambluri (galerie foto)