13:19 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța În Liga a 4-a, podiumul a rămas neschimbat. Meciul de la Medgidia nu s-a jucat până la final (GALERIE FOTO)

30 Nov, 2021 00:00 3484 Marime text

• Pe primele trei locuri se află Gloria Băneasa, CS Năvodari (care are însă două meciuri în minus) și CS Medgidia.
  • Partida CS Medgidia - Știința Acalab Poarta Albă a fost întreruptă în minutul 59 și nu a mai continuat.
  • CS Năvodari a câștigat meciul din deplasare cu Viitorul Pecineaga, deși, în repriza secundă, a avut doi jucători eliminați.

S-au disputat partidele etapei a 18-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța, iar în urma rezultatelor înregistrate de echipele din vârful ierarhiei, configurația podiumului a rămas neschimbată față de runda precedentă.

Astfel, pe primele trei locuri se află, în ordine, Gloria Băneasa (47p), CS Năvodari (46p) și CS Medgidia (46p), a doua clasată având însă două meciuri în minus. Partida CS Medgidia - Știința Acalab Poarta Albă a fost întreruptă în minutul 59 și nu a mai continuat, după ce oaspeții au părăsit terenul în semn de protest față de arbitraj.

Sparta Techirghiol - Emaus Cernavodă 6-0
CS Medgidia - Știința Acalab Poarta Albă 5-1 (meci întrerupt).

Clasament seniori: 1. Băneasa - 47p (18m), 2. Năvodari - 46p (16m), 3. Medgidia - 46p (18m), 4. Poseidon - 41p (17m), 5. Ovidiu - 30p (17m), 6. Cumpăna - 27p (18m), 7. Hârșova - 27p (18m), 8. Mihail Kogălniceanu - 24 (15m), 9. Portul CFR - 23p (18m), 10. Techirghiol - 20p (16m), 11. Agigea - 20p (13m), 12. Tuzla - 19p (17m), 13. Axiopolis - 16p (17m), 14. Cobadin - 16p (15m), 15. Poarta Albă - 15p (16m), 16. Pecineaga - 13p (18m), 17. Valu lui Traian - 6p (17m), 18. Emaus - 3p (18m).

„Medgidia a câștigat primul meci al returului din Liga a IV-a de Fotbal, după ce a învins-o cu scorul de 5-1 pe Poarta Albă. Meciul s-a încheiat de fapt în minutul 59, când adversarii noștri au părăsit terenul, în semn de protest după un penalty acordat Medgidiei. Pentru echipa noastră au marcat: Rică Encică (2 goluri), Sima Alexandru (1 gol), Megulete Marian (1 gol) și Teodorov Ștefan (1 gol)“, este mesajul CS Medgidia.

CS Năvodari a câștigat meciul din deplasare cu Viitorul Pecineaga, deși, în repriza secundă, a avut doi jucători eliminați. „Formația antrenată de Constantin Funda și Florin Adam a reușit o nouă victorie, scor 2-1 (1-1), prin golurile marcate de Edis Abibula. În repriza secundă, formația învingătoare a avut doi jucători eliminați, dar a reușit să se impună în inferioritate numerică. Etapa viitoare, sâmbătă, 4 decembrie, CS Năvodari va evolua pe Stadionul Flacăra cu Voința Valu lui Traian. Din cele 16 meciuri jucate, CS Năvodari are 46 de puncte, 15 victorii și un egal, urmând să susțină și cele două partide restante. La juniori A1, CS Năvodari (antrenor Florin Adam) a câștigat la scor cu Viitorul Pecineaga, scor 9-0 și echipa din Năvodari este liderul clasamentului cu victorii în toate meciurile jucate“, se arată pe site-ul oficial al CS Năvodari.

Sparta Techirghiol - Emaus Cernavodă 2-2
CS Medgidia - Știința Acalab Poarta Albă 3-0.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)

Gloria Băneasa, victorie și primul loc. CS Năvodari a învins în deplasare fostul lider (GALERIE FOTO)