03:41 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Gloria Băneasa, scorul etapei. Galop de sănătate cu ultima clasată, Emaus Cernavodă

28 Oct, 2021 00:00 3471 Marime text

• Liderul CS Năvodari a obţinut o nouă victorie, ca şi a treia clasată, CS Medgidia, astfel că ordinea pe podium a rămas neschimbată.
  • CS Năvodari conduce în clasament şi în întrecerea juniorilor de la Liga a 4-a.
  • Dubla întâlnire CS Agigea - CS Mihail Kogălniceanu a fost amânată, localitatea Agigea fiind în carantină în urma pandemiei de coronavirus.

S-au disputat meciurile etapei a 13-a din Liga a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa, iar, la seniori, scorul rundei a fost înregistrat de a doua clasată, Gloria Băneasa, care a trecut cu 15-1 de Emaus Cernavodă, ultima clasată şi fără niciun punct până în prezent.

Liderul CS Năvodari a obţinut o nouă victorie, ca şi a treia clasată, CS Medgidia, astfel că ordinea pe podium a rămas neschimbată: 1. CS Năvodari, 2. Gloria Băneasa, 3. CS Medgidia. Iată rezultatele înregistrate:

Farul Tuzla - Ştiinţa Acalab Poarta Albă 5-1
Voinţa Valu lui Traian - Sparta Techirghiol 1-3.

În meciul de la Hârşova, liderul CS Năvodari (antrenori, Constantin Funda şi Florin Adam) a jucat fără mai mulţi titulari, iar unicul gol al partidei a fost marcat de Raimond Fiţa în prima repriză. CS Năvodari a câştigat toate cele 12 meciuri disputate până acum.

CS Medgidia a câştigat in extremis disputa cu Portul CFR Constanţa. „A fost un meci muncit pe brânci de elevii lui Gelu Hampu. După 0-0 la pauză, Portul a deschis scorul și a rămas la conducere până spre finalul partidei. În minutul 81, Rică Encică a egalat situația pe tabelă, iar meciul a mers echilibrat spre prelungiri. În minutul 91, Dănuț Petrescu a fost îngerul salvator pentru echipa noastră, după o execuție frumoasă, care a adus in extremis o nouă victorie pentru Medgidia“, se arată pe pagina de Facebook a clubului.

Clasament: 1. Năvodari - 36p (12 meciuri), 2. Băneasa - 34p (13m), 3. Medgidia - 34p (13m), 4. Poseidon - 29p (12m), 5. Hârșova - 24p (13m), 6. Ovidiu - 21p (12m), 7. Cumpăna - 19p (13m), 8. Agigea - 17p (12m), 9. Cobadin - 16p (12m), 10. Mihail Kogălniceanu - 15 (10m), 11. Techirghiol - 14p (11m), 12. Portul CFR - 13p (13m), 13. Tuzla - 13p (13m), 14. Axiopolis - 12p (12m), 15. Poarta Albă - 12p (12m), 16. Pecineaga - 7p (13m),), 17. Valu lui Traian - 6p (13m), 18. Emaus - 0p (13m).

CS Năvodari (antrenor, Florin Adam) conduce în clasament şi în întrecerea juniorilor de la Liga a 4-a, după o nouă victorie, 8-2 în deplasarea cu Viitorul Hârşova.

Farul Tuzla - Ştiinţa Acalab Poarta Albă 4-1
Voinţa Valu lui Traian - Sparta Techirghiol 0-6.

Sursa foto: Facebook (Gloria Băneasa - Arconada)

Citeşte şi:

Fotbalul judeţului Constanţa
Seniorii şi juniorii de la CS Năvodari au încheiat cu golaveraj 21-1 dubla întâlnire cu Farul Tuzla