02:59 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

De la 0-1 în minutul 1, la 13-3 Foşti fotbalişti ai Farului evoluează pentru FC Constanţa (galerie foto)

06 Aug, 2015 00:00 3597 Marime text
În etapa a 13-a a Ligii Old-Boys, întrecerea fotbalistică rezervată veteranilor constănţeni, s-au înregistrat rezultatele: Săgeata Stejaru - Medgidia 6-1, Portul Constanța - CSCT Team Agigea 12-2, Olimpia Apă Canal Constanţa - Victoria Cumpăna 4-4, FC Amicii Constanța - Voința Constanța 3-4, CFR Constanța - Tomis Reyna Construct Constanța 3-1, Năvodari - Axiopolis Cernavodă 4-1 (oaspeţii au depus însă o contestaţie), SNC - Liga Ofițerilor Constanța 7-3, FC Constanța - FC Ovidiu 6-2 şi Municipal Constanța - Dinamo Constanța 5-2. Confruntările IMN Meconst Constanța - Ideal Cernavodă și Poarta Albă - Perla Murfatlar au fost amânate.

Într-o partidă restantă, FC Constanţa a învins în deplasare Liga Ofiţerilor cu 13-3 (8-2), după ce gazdele deschiseseră scorul în minutul 1! Pentru FC Constanţa evoluează mulţi foşti fotbalişti de la Farul, precum Cristian Şchiopu, Florin Lungu, Dănuţ Moisescu, Decebal Gheară, Sorin Ţeican sau Ştefan Ciobanu, dar şi alţi jucători precum Cătălin Agafiţei, Tudorel Fugaru, Sârbu, Biliboacă, Alex Mustacă, Daniel Niţă, fraţii Manea (Ion şi Marian) sau portarul Daniel Drăghici. Echipa din Năvodari a fost inclusă în campionat în locul formaţiei Poliţia, care a renunţat la participare. În clasament, pe primele trei locuri se află FC Constanţa (36 de puncte), SNC (33 de puncta) şi Municipal (31 de puncte).