11:55 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment FC Viitorul a învins lejer Sepsi Sf. Gheorghe in Liga 1. Echipa lui Hagi a ratat şi un penalty (galerie foto)

04 Nov, 2017 17:59 1685 Marime text
La ora 18.00 va începe partida FC Viitorul - Sepsi Sf. Gheorghe, în etapa a 17-a a Ligii I Betano.

Echipele de start sunt următoarele:

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Lopez, Țîru, Hodorogea, De Nooijer - Cicâldău, Mladen, Ganea - Eric, Țucudean, Chițu.
Rezerve: Tordai - Ghiță, Horj, Mățan, Vînă, Dumitrescu, Băluță.

Sepsi Sf. Gheorghe (antrenor Sandor Nagy): Fejer - Dumbravă, Dima, Damian, Grecu - Petrovikj, Burlacu - I. Fulop, Cl. Herea, P. Petre - Nikolic.
Rezerve: Miron - Huiban, Ursu, Răduțoiu, Astafei, Papsys, Veress.

Arbitri: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea) - Valentin Avram (București), Marius Marchidanu (Brăila); rezervă: Andrei Chivulete (București).

UPDATE: In minutul 20, FC Viitorul a deschis scorul, dupa sutul lui Eric.

UPDATE: Meciul curge intr-un singur sens, spre poarta oaspetilor. FC Viitorul domina categoric.

UPDATE: In minutul 39, FC Viitorul si-a marit avantajul, prin Hodorogea, care intai a trimis in bara, mingea a revenit la stoperul gazdelor, iar acesta a trimis balonul in plasa.  Cu un minut inainte, Sepsi operase prima schimbare: Ionut Ursu in locul lui Marius Burlacu.

UPDATE: In minutul 44, Damian de la Sepsi, a tras putin pe langa poarta.

UPDATE: S-a incheiat prima repriza, FC Viitorul conduce cu 2-0.

UPDATE: A inceput repriza a doua. La pauza, s-au facut doua schimbari. La FC Viitorul a iesit Chitu si a intrat Vana, iar la Sepsi Radutoiu l-a schimbat pe Grecu.

UPDATE: In minutul 56, FC Viitorul a estat ocazia de a face 3-0, Ganea ratand un penalty pe care tot el il obtinuse, dupa ce a fost faultat in careu de portarul advers.

UPDATE: In minutul 68, o noua schimbare la FC Viitorul: Mățan in locul lui De Nooijer.

UPDATE: Ultima schimbare la FC Viitorul, in minutul 74, Băluță in locul lui Mladen.

UPDATE: FC Viitorul urca scorul la 3-0, in minutul 77, gratie golului lui Vână, care a sutat dupa o combinatie rapida.

UPDATE: Sepsi epuizeaza si ea schimbarile, in minutul 84, Astafei inlocuindu-l pe Cl. Herea.

UPDATE: S-a incheiat meciul, FC Viitorul s-a impus cu 3-0, realizand a cincea victorie la rand in Liga 1.