16:53 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul II va disputa finala mică la Cupa Juventus

17 Feb, 2015 00:00 1347 Marime text
Echipa de fotbal FC Viitorul II, vice-lidera Seriei Vest a Ligii a IV-a a judeţului Constanţa, va disputa finala mică a „Cupei Juventus”. Ieri, s-au disputat semifinalele ediţiei inaugurale ale întrecerii, iar formaţia constănţeană a întâlnit Juventus Bucureşti, gazda competiţiei.

Partida s-a încheiat cu victoria bucureştenilor, scor 3-1 (1-0). Pentru FC Viitorul II a înscris George Tudoran, în minutul 69, Juventus punctând în minutele 12, 85 şi 90. Au evoluat pentru FC Viitorul II: Tordai - Torişte, Hodorogea, Iacob, Perju - D. Gheorghe (46 Cruceru), Vaştag (60 Ghiţă) - Neacşa (60 Ciobanu), Vână (60 Cicâldău), Coman (60 C. Ene) - Cioablă (46 Tudoran, 75 Grecu). În cealaltă semifinală: Gloria Popeşti Leordeni - Electroaparataj Bucureşti 1-2. FC Viitorul II va disputa finala mică în compania Gloriei Popeşti-Leordeni (miercuri, de la ora 10.30). Finala mare şi-o vor disputa Juventus Bucureşti şi Electroaparataj (tot miercuri, dar de la ora 13.30).

Academia Hagi 2005, pe locul şapte la Brașov Indoor Cup

Echipa Academiei Hagi 2005 a încheiat pe poziția a șaptea puternicul turneul „Brașov Indoor Cup”. Jucătorii pregătiți de Florin Burcea (antrenor) și Constantin Mareș (director coordonator) au înregistrat cinci victorii, un egal și o înfrângere. Rezultate înregistrate: în rupe: AGH 2005 - Forex Brașov 4-0 (Vlad Sandu 2, Alin Ștefănescu, Teodor Nistor), AGH 2005 - Magico Maestrelli Iași 3-1 (Alin Ștefănescu, Adrian Mazilu, Cristian Toma), AGH 2005 - ASA Tg. Mureș 5-1 (Adrian Mazilu 2, Alin Ștefănescu, Cristian Toma, Alexandru Câniparu); în optimi de finală: AGH 2005 - Prosport Focșani 4-1 (Luca Banu 2, Adrian Mazilu, Andrei Călin); în sferturi de finală: AGH 2005 - Dinamo București 1-2 (Dimitris Cocot); în meciurile pentru locurile 5-8: AGH 2005 - AFC Odorheiu Secuiesc 2-2, 3-4 după loviturile de la 7m (Vlad Sandu, Dimitris Cocot); în meciurile pentru locurile 7-8: AGH 2006 - CSS Mediaș 4-1 (Vlad Sandu 3, Dimitris Cocot).
Sursa foto: Academia Hagi