18:08 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul învinge pe Astra Giurgiu în turneul play-off al Ligii 1 (galerie foto)

29 Apr, 2017 20:11 3927 Marime text
Ocupanta locului doi in clasamentul Ligii 1, FC Viitotorjl, intalneste in aceasta seara, pe teren propriu, la Ovidiu, campioana Astra Giurgiu, care ocupa ultima pozitie, a sasea, in turneul play-off. Partida incepe la ora 20.30.

Cele doua echipe sunt: FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi) - Râmniceanu - Benzar, Ţâru, Boli, Ganea, Vână, Roşu, Casap, Purece, Ţucudean, Morar. Rezerve: Buzbuchi, Dumitrescu, Coman, Iancu, Ciobanu, Mladen, Chițu. Astra (antrenor, Marius Şumudică) - Ivanov, Oros, Săpunaru, Fabricio, Stan, Seto, Boubacar, Nicoară, Ioniţă, Niculae, Budescu. Rezerve: Lung, Geraldo, Florea, Moise, Lovin, Piţian, Balaure.

S-a terminat meciul, FC Viitorul a castigat cu 3-2 si egaleaza la puncte FCSB.

In minutul 89, oaspetii inscriu prin Geraldo. FC Viitorul conduce cu 3-2. De la margine se arata trei minute de prelungire.

Ultimele schimbari in cele doua echipe, in minutul 82: Stan - Moise la Astra si Ţucudean - Dumitrescu la FC Viitorul

Minutul 78: Săpunaru are sansa sa reduca din diferenta, dar trage peste din centrul careului.

In minutul 77, FC Viitorul marcheaza pentru 3-1 prin Ţucudean, din pasa lui Coman

Minutul 70: ocazie Astra - Budescu ii paseaza foarte bine in careu lui Ionita, care trage insa pe langa poarta

Marius Şumudică muta si el: Daniel Florea in locul lui Boubacar in minutul 63.

Update:

In minutul 59, dubla schimbare la FC Viitorul: Purece - Chiţu si Morar - Florinel Coman.

Minutul 52: ocazie Astra, Budescu trage din careu, retine Râmniceanu.

Update: ora 21.30

A inceput repriza secunda.

Minutul 44: FC Viitorul trece in avantaj, 2-1, in urma golului lui Ţucudean. S-a incheiat prima repriza: 2-1 pentru FC Viitorul.

Minutul 39 penalty pentru FC Viitorul. A fost faultat in careu Boli. Executa si inscrie Vlad Morar. Este 1-1 in minutul 41

Minutul 29: Purece si Tucudean nu-l pot invinge pe portarul Astrei. Alta ocazie a FC Viitorul

In minutul 26, Purece a cerut penalty, considerand ca Fabricio l-a faultat in careu, dar a primit cartonas galben

Astra face prima schimbare inca din minutul 23: Geraldo in locul lui Oros

Minutul 20: Vlad Morar rateaza si el o situatie imensa pentru FC Viitorul, tragand pe langa poarta din careu

Minutul 17: Mare ocazie a FC Viitorul, Purece rateaza din fata portii.

Minutul 12: Astra deschide scorul, prin  Daniel Niculae, care a punctat cu capul din apropiere.