12:37 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul a pierdut amicalul cu Juventus

11 Nov, 2017 19:24 1995 Marime text
FC Viitorul a pierdut, scor 0-1 (0-1), partida amicală disputată astăzi, în deplasare, cu Juventus Bucureşti.

Singurul gol al meciului a fost înscris în minutul 21, în urma unei bâlbâieli în apărarea constățenilor.

Viitorul ar fi putut egala până la pauză, dar Cr. Ene şi Gavra nu au găsit spațiul porții în minutele 32 şi 43.

În partea secundă niciuna dintre echipe nu şi-a mai creat situații clare de a înscrie.

De mentionat că la acest meci managerul tehnic Gheorghe Hagi a oferit şansa de a evolua multor jucători de la juniori, în lotul deplasat la Bucureşti regăsindu-se doar câțiva dintre componenții primei echipe.

Au evoluat formațiile:

Juventus Bucureşti (antrenor Marin Barbu): Drăghia - Călințaru, Murariu, Wallace, Carabela - Cazan, Bărbulescu, Băjenaru, Zaharia - Ţîră, Măzărache. Au mai intrat în repriza secundă: Dima, C. Petre, Sesar, Dzalamidze.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai ('46 Buzbuchi) - Căpuşă ('87 Sabangeanu), Hodorogea (C - '87 Acasandrei), Horj ('68 Leca), De Nooijer ('79 Nedelea) - Drăguş, Kofi ('87 Suflaru), Vînă ('79 Mălăele) - Cioablă ('54 Pop), Gavra ('72 Tucaliuc), Cr. Ene ('54 M. Ene).

Arbitri: Robert Dumitru (Covasna) - Stelian Slabu (Braşov) şi Neculai Mihăiță (Bucureşti).

Sursa foto: fcviitorul.ro