10:41 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul a câștigat amicalul cu Dunărea Călărași (galerie foto)

13 Oct, 2018 15:20 2616 Marime text
Partida amicală disputată astăzi pe teren central al Academiei Hagi de la Ovidiu dintre echipele de primă ligă FC Viitorul și Dunărea Călărași le-a revenit gazdelor, cu 1-0 (0-0), grație golului reușit de Ionuț Vână.

Acesta a punctat în minutul 57, cu un șut la colțul lung de la aproximativ 25 de metri.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul (manager ethnic, Gheorghe Hagi): Buzbuchi (65 Cojocaru) - Mladen (65 Băjan), Țîru (65 Luchin), Dima, Grosu (65 De Nooijer) - Artean, Iacob (46 Pitu), Vînă - Houri (65 Achim), Natchko (65 Casap), Voduț (65 L. Munteanu).

Dunărea Călărași (antrenor, Dan Alexa): Lungu - Gligorov, Șeroni, Șandru, Mendy - Până, Boureanu, V. Munteanu - Honciu, Cârnaț, Clemence. În repriza a 2-a au intrat: Straton - Tenea, Dobrosavlevici, Wallace, C. Pușcaș, Buzan, Kanda, Keita, Drăghiceanu, V. Munteanu, V. Alexandru.

Conducerea tehnică a Viitorului nu a avut la dispoziție nouă jucători, convocați la loturile representative: Denis Drăguș și Tudor Băluță (la lotul naționalei de seniori), Lima Mailson (convocat la naționala statului Capului Verde), Ianis Hagi, Radu Boboc, Alexandru Mățan, Andrei Ciobanu, Virgill Ghiță (la lotul Under-21 al Româmiei) și Marius Leca (la naționala Under-19).

FC Viitorul va disputa sâmbătă, 20 octombrie, de la ora 21.00, pe teren propriu, un nou meci în Liga 1, când va întâlni, în cadrul etapei a 12-a, Sepsi Sf. Gheorghe.

Sursa foto: FC Viitorul