13:52 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul a învins cu 5-0 Pandurii și a urcat pe loc de baraj. Scor stabilit încă de la pauză (galerie foto + video)

09 Nov, 2019 13:47 2967 Marime text
FC Farul Constanța a realizat astăzi o victorie cu un scor fluviu la Constanța, 5-0 cu Pandurii Lignitul Tg. Jiu, în etapa a 16-a a Ligii a 2-a.

Scorul a fost stabilit încă de la pauza, dupa golurile lui Kanda (3 - din penalty), I. Stoica (10), Al. Stoica (13), Cruceru (31 - din penalty) si Doumbia (39).

Din minutul 31, oaspeții au evoluat în inferioritate numerică, Vișan primind al doilea cartonaș galben (la faza penalty-ului) si fiind eliminat.

Echilibrul numeric s-a restabilit însă în minutul 68, dupa ce I. Stoica a văzut rosu direct după o intrare la portarul advers.

FC Farul (antrenor, Ianis Zicu) a jucat cu: Muțiu (cpt.) - Cană, Lică (46 R. Zamfir), Antoche, Panait - Mitrov (19 Nicola), Doumbia, Cruceru - Al. Stoica (60 D. Halep), I. Stoica, Kanda.

Tiberiu Bălan, principalul Pandurilor, a mizat pe: Cotolan - R. Bratu, D. Ciobanu, Oiță (cpt.), Vișan - P. Popescu (46 Chiș), Al. Dinu, Y. Lu - Trașcă (46 Vasilescu), Kazuki, Rasoveanu (78 Nikifor).

În urma acestui succes, FC Farul a acumulat 25 de puncte și a urcat pe locul trei în clasament, poziție de baraj pentru promovarea în Liga 1.

Sursă foto: ZIUA de Constanța