16:29 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Barcelona, calificare miraculoasă în sferturile Ligii Campionilor

08 Mar, 2017 23:50 2483 Marime text
În această seară, FC Barcelona s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor, după ce echipa spaniolă a reușit să învingă pe Paris Saint-Germain cu scorul de 6-1.

Având în vedere scorul din tur, în care PSG a câștigat cu 4-0, Barcelona avea nevoie de o victorie la cinci goluri diferență, iar minunea a venit.  Calificarea spaniolilor a fost obținută pe finalul partidei, după ce Neymar a marcat în minutele 88 și 91, iar Roberto a închis tabela în minutul 95, aducând și calificarea puțin sperată de suporterii de pe Camp Nou.

În cealaltă partidă de fotbal din Liga Campionilor, din această seară, contând tot pentru optimile de finală, Borussia Dortmund a câștigat lejer în fața formației Benfica Lisabona, obținând calificarea în următoarea fază a competiției.

Sursa foto: Facebook FC Barcelona