17:01 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul II Constanța și Gloria Albești, egaluri acasă în Liga a 3-a

22 Apr, 2022 19:48 2697 Marime text
  • Meci cu goluri multe între Gloria Albești și Recolta Gheorghe Doja.

Echipa de fotbal Farul Constanța II a disputat, astăzi, confruntarea din etapa a 4-a a turneului play-off al Ligii a III-a, seria a III-a.

Aflați pe locul trei în clasament, jucătorii antrenați de Sorin Rădoi și Stere Banoti au primit vizita formației de pe poziția secundă, SC Popești Leordeni, care avea un punct în față, partida încheindu-se la egalitate, 1-1.

Constănțenii au deschis scorul prin Ștefan Bodișteanu, în minutul 5 (dintr-un penalty obținut de Andronache), iar oaspeții au egalat prin Alin Pătrașcu, în minutul 54.

Au evoluat formațiile:

Farul II (antrenori Sorin Rădoi, Stere Banoti): Mușat - Georgescu (72 Bîrzu), Sîrbu, Dănuleasă, Chera (46 Borza) - Călin (85 Mitulețu), Buta, Popescu - Tănasă, Andronache (75 Mazilu), Bodișteanu (46 Cojocaru). Rezerve neutilizate: Răfăilă - Duțu, Onuț, Agiveli.

SC Popești Leordeni (antrenor Valentin Ivan): Voican - Păun, Parcea, Lolescu, Sima, Pătrașcu (87 Anghelini), Apostol (72 Tudor), Măzărache (61 Al. Anghel), Nicolae, Niculae (46 Meluță; 61 Alecsandru), Vlada. Rezerve: Oprea - Mihalache, P. Anghel, Ilie.

Celălalt rezultat al etapei: Agricola Borcea - CS Afumați 0-4.

Clasament: 1. CS Afumați – 54p, 2. SC Popești Leordeni – 42p, 3. Farul II – 41p, 4. Agricola Borcea - 34p.

Tot astăzi, Gloria Albești a disputat meciul din etapa a patra a turneului play-out al Ligii a III-a, seria a III-a, remizând și ea pe teren propriu, 3-3 cu Recolta Gheorghe Doja.

Celelalte rezultate ale etapei: FC Voluntari II - Înainte Modelu 5-0 și ACSM Oltenița - CSM Fetești 1-1.

Clasament: 1. FC Voluntari II - 35p, 2. Gloria Albești -35p, 3. Recolta Gheorghe Doja - 28p, 4. Înainte Modelu - 24p, 5. CSM Fetești - 16p, 6. ACSM Oltenița - 5p.

Sursa foto: Farul Constanța