07:33 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța II, egal în restanța cu Înainte Modelu

23 Nov, 2021 16:36 2704 Marime text

• Formația de pe litoral a revenit după ce echipa din județul Călărași a condus cu 2-0 în minutul 67.

Echipa de fotbal Farul Constanța II a disputat astăzi restanța din etapa a 12-a a Ligii 3-a, seria a 3-a, în deplasare cu Înainte Modelu.

Confruntarea s-a încheioat la egalitate, scor 2-2, după ce gazdele cu condus la pauză cu 1-0.

Pentru Înainte Modelu au marcat Ionuț Vasile (28) și Nicolae Moise (67), Farul II revenind grație reușitelor lui Ștefan Bodișteanu (70) și Robert Băceanu (83).

Gazdele au condus la pauză grație reușitei lui Ionuț Vasile (min.28, șut senzațional sub transversală de la marginea careului) și și-au mărit avantajul în urma golului marcat de Nicolae Moise (min.67, finalizare la colțul lung din afara careului). Constănțenii au avut puterea să revină și, din multitudinea de ocazii, au fructificat doar două. Mai întâi a redus din handicap Ștefan Bodișteanu (min.70, șut plasat de la marginea careului), iar scorul final avea să fie stabilit de Robert Băceanu (min.83, reluare spectaculoasă din centrarea lui Maftei), se arată pe site-ul oficial al Farului.

Au evoluat formațiile:

Înainte Modelu (antrenor, Mirel Condei): Răducanu - Ghețu, Nicolae, Dobre, Ilie, Vasile, Chebac, D. Gheorghe, L. Gheorghe, Moise, Andreescu. Rezerve: Pancisin, Teodorescu, Răduca, M. Negoi, C. Negoi.

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Stere Banoti): Mușat - Voicu (46 Maftei), Sîrbu, Buta, Chera - Josemi, Călin, Casap - Tănasă (63 Agiveli), Băceanu, Bodișteanu. Rezerve neutilizate: Dincă - Ștefănescu, Mitulețu, Onuț, Bujor.

În clasament, Farul II se află pe locul patru, cu 26 de puncte, după opt victorii, două egaluri și trei eșecuri, golaveraj 38-14.

A doua reprezentantă a județului Constanța în seria a 3-a, Gloria Albești, ocupă poziția a cincea, cu 19 puncte (șase victorii, un egal, șase înfrângeri, golaveraj 13-20).