17:04 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Elena Zaharia şi Emir Culpedin, de la CS Farul Constanţa, pe podium la Top 12 (galerie foto)

15 Jun, 2016 00:00 1917 Marime text

Întrecerea de tenis de masă Top 12 pentru juniori III, care s-a disputat la Dumbrăviţa, în judeţul Timiş, le-a adus două prezenţe pe podium reprezentanţilor CS Farul Constanţa. La fete, Elena Zaharia a câştigat competiţia, iar la băieţi, Emir Culpedin s-a clasat pe poziţia a treia. În întrecerea feminină, a mai participat o sportivă de la CS Farul Constanţa, Andreea Grigore, care a ocupat locul şase.

Lideră a generaţiei actuale de 10-12 ani de la Constanţa, Elena Zaharia (11 ani) este multiplă campioană naţională şi remarcată şi la întrecerile internaţionale. Recent, a participat (însoţită de antrenoarea Elena Sebe), în Qatar, la o perioadă de pregătire de o săptămână, World Hopes Week & Challenge, iar la turneul internaţional organizat cu această ocazie a luat locul întâi.

Sursa foto: frtmromania.ro