03:57 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Egal pentru FC Viitorul în ultimul amical din Antalya, după ce Rivaldinho a deschis scorul

24 Jan, 2020 21:00 2547 Marime text
FC Viitorul a întâlnit astăzi, în ultimul meci de verificare de la Belek, Antalya, formația poloneză Jagiellonia.

Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile reușite de Rivaldinho în minutul 3, respectiv Imaz în minutul 11.

Au evoluat:

FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi): Căbuz - Damian, Țîru, Ghiță, De Nooijer - Ciobanu (60 Iacob), Malcom (60 Artean), Bîrnoi (46 Mladen) - Iancu, Zoua (46 Pitu), Rivaldinho;

Jagiellonia (antrenor, Iavaylo Petev): Ilyev - Wojcicki, Arsenic, Ewiecien, Zawodnik, Savkovic, Romanchuk, Pospisil, Prikryl, Imaz, Mudrinski. Au mai intrat: Szymonowicz, Stawiarz, Nawrocki, Bodvarsson, Kadlec.

Rezultatele complete ale meciurilor amicale din Antalya:

-14 ianuarie: FC Viitorul - Young Boys Berna (Elveția) 0-1
-17 ianuarie: FC Viitorul - Olimpik Donetsk (Ucraina) 1-2 (Iancu).
-21 ianuarie: FC Viitorul - Sturm Graz (Austria) 0-0
-22 ianuarie: FC Viitorul - Partizan Belgrad (Serbia) 0-1
-24 ianuarie: FC Viitorul - Ballkani (Kosovo) 1-4 (Matei)
-24 ianuarie: FC Viitorul - Jagiellonia (Polonia) 1-1 (Rivaldinho).

Prima partidă oficială va avea loc luni, 3 februarie, de la ora 20.00, în deplasare cu Politehnica Iași.

Sursa foto: FC Viitorul