19:59 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipele Under-17 şi Under-19 ale FC Viitorul s-au calificat în sferturile Cupei României

29 Nov, 2019 00:00 1791 Marime text

Echipele Under-17 şi Under-19 ale FC Viitorul s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României de la categoriile respective de vârstă.
FC Viitorul U-19 (antrenori, Cristian Cămui şi Vasile Mănăilă) a evoluat pe terenul Rapidului şi s-a impus cu 2-1. Golurile constănţene au fost marcate de Constantin Grameni (51) şi Robert Mustacă (71), respectiv Cosmin Ilie (90+3 - din penalty). Echipa de pe litoral a jucat cu: Stănciulescu - Georgescu (89 Sima), Bîrzu, Vlad, Mureşan - Mălăele, Buta (77 Grosu), Grameni - Vîlea (74 Pocol), Mustacă (89 Malama), Bodişteanu.

O victorie în deplasare, egală cu accederea în sferturi, a obţinut şi FC Viitorul U-17 (antrenori, Constantin Fălină şi Ștefan Sandu): 6-1 (Darius Dabă 6 - autogol, Răzvan Iorga 24 - din penalty, Gabriel Dănuleasa 36, 45+1 - din penalty, Luca Andronache 56, Denis Bujor 81 / Alexandru Atomei 27) contra Concordiei Chiajna.

Meciurile din sferturi se vor disputa pe 25 martie 2020.

Sursa foto: Academia Hagi

Citeşte şi:

Victorii şi cu Poli Iaşi Echipele Under-17 şi Under-19 ale FC Viitorul, pe primul loc în clasamentul Ligii Elitelor (galerie foto)