09:15 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipele de spada de la CSS1 si Farul au prins locul doi

03 Jun, 2003 00:00 735 Marime text
Inceputa cu medaliile de bronz obtinute de surorile Bernadete si Henrieta Mayer (CSS 1 Constanta) la Campionatele Nationale individuale de spada feminina pentru seniori, desfasurate joi la sala de jocuri a Complexului Sportiv Tomis, seria rezultatelor bune obtinute de scrima constanteana a fost continuata a doua zi. Echipa feminina de la CSS 1 s-a clasat pe locul al doilea dupa etapa a II-a a Superligii Nationale pe echipe, in timp ce cele doua echipe de la Farul au reusit o clasare pe locul doi, respectiv sase. Farul I (in componenta Razvan Micu, Sebastian Bezem, Catalin Fortan si Cosmin Podeanu) a fost cea care s-a clasat pe pozitia secunda si va evolua in finala pentru locurile 1-4, iar Farul II (Dumitru Costasug, Cosmin Kortyan, Ionut Cristian si Ionut Dilian) a urcat abia pe locul sase, urmand sa evolueze in finala pentru locurile 5-8. La individualele masculine desfasurate sambata, sportivii constanteni nu au rupt gura targului, cea mai buna clasare avand-o Razvan Micu (locul 7). Duminica, CS Farul Constanta a organizat editia a saptea a Cupei Farul - Memorialul "Paul Calin", care, in acest an, a fost castigata de Adrian Pop (CS Satu Mare). Dintre constanteni, Razvan Micu (locul 10), Sebastian Bezem (16) si Mirel Adam (21) au avut cele mai bune clasari pentru Farul.