16:52 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipa Under-17 a FC Viitorul a pătruns în careul de aşi al Cupei României

09 Mar, 2020 00:00 2559 Marime text

FC Viitorul Under-17 s-a calificat în semifinalele Cupei României de la această categorie de vârstă, după ce a învins în sferturi Universitatea Cluj Under-17.

Partida s-a disputat pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi, de lângă Ovidiu, şi i-a revenit formaţiei de pe litoral cu 3-1 (1-0). Golurile FC Viitorul au fost marcate de Cezar Onuţ (41), Răzvan Iorga (82) şi Luca Andronache (90+1), în timp ce golul de onoare al oaspeţilor a fost înscris de Antonio Marcu (61).

Pentru FC Viitorul U-17 (antrenori, Constantin Fălină şi Ștefan Sandu) au evoluat: Dincă - Oroian, Dănuleasa, Sîrbu, Mituleţu - Iorga (90+1 Martinovic), Popescu (75 Maftei), Onuţ (71 Bujor) - Tănasă, Andronache, Bodişteanu (71 Cojocaru).

Și la categoria de vârstă Under-19 FC Viitorul e calificată în sferturile Cupei României, urmând să întâlnească CFR Cluj, miercuri, 18 martie, de la ora 11.00, la baza Academiei Hagi.

Sursa foto: FC Viitorul

Citeşte şi:

Pe cine vor înfrunta echipele Under-19 şi Under-17 ale FC Viitorul în sferturile Cupei României