15:11 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

​Echipa de fete a LPS „Nicolae Rotaru“ Constanţa, aur la Naţionalele de tenis de masă (galerie foto)

30 Jan, 2018 00:00 1427 Marime text
Campionatul Naţional de tenis de masă rezervat echipelor de juniori 3, care s-a desfăşurat la Dumbrăviţa, în judeţul Timiş, i-a adus echipei feminine a LPS „Nicolae Rotaru“ Constanţa medalia de aur. În grupa 1-4, formaţia de pe litoral a înregistrat două victorii (4-1 cu CSM Mediaş, 4-1 cu ACS Dumbrăviţa) şi un eşec (2-4 cu CSS Slatina 1). Din echipa campioană, pregătită de Daniela Micu şi Anamaria Sebe, au făcut parte Bianca Mei-Roşu, Lorena Dumitru şi Ioana Băiaşu.

LPS „Nicolae Rotaru“ a fost urmată pe podium de CSS Slatina 1 şi de CSM Mediaş. O altă echipă de pe litoral, cea a CS Farul, a ocupat poziţia a 12-a. În concursul masculin, CS Farul Constanţa s-a clasat pe locul zece. La fete, au participat 26 de echipe, iar la băieţi 24 de formaţii.

În această perioadă, la Câmpulung, echipa naţională de juniori a României efectuează un cantonament alături de loturile de juniori şi seniori ale Turciei. Din reprezentativa tricoloră face parte şi constănţeanul Cristian Pletea.

Sursa foto: Facebook