19:12 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Două goluri în partida Axiopolis Cernavodă - Unirea Slobozia, unul marcat în minutul 89! CS Medgidia a primit gol de la Bănel Nicoliță

01 Sep, 2018 21:59 3472 Marime text
Axiopolis Cernavodă a încheiat la egalitate, 1-1, meciul susținut astăzi, pe teren propriu, cu Unirea Slobozia, în etapa a doua a Ligii a 3-a de fotbal, seria secundă.

Oaspeții au condus cu 1-0 la pauză, după golul lui Romeo Soare, din minutul 45, în vreme ce Axiopolis a egalat în minutul 89, prin George Rusu.

Axiopolis (antrenor, Ionel Melenco) a jucat cu: Puia – Acasandrei, Lazăr, L. Gheorghe, Andrescu – Coconașu (80 Zaharia), Crețu, Anton – Beșleagă, Moise, Bolat (80 G. Rusu). Rezerve neutilizate: Nanu – M. Hristu, Șerban, Vieru (care s-a reaccidentat) și Crânganu. Fotescu a fost suspendat.

A fost un meci care pe care. S-a jucat pe contre, ambele echipe vizând numai victoria. Unirea Slobozia e o echipă bună, masivă, una dintre formațiile tari ale seriei, a declarat Gheorghe Stănculescu, președintele secției de fotbal a clubului din Cernavodă.

Cealaltă reprezentantă a județului Constanța în Liga a 3-a, nou promovata CS Medgidia, a evoluat azi în deplasare cu CS Făurei, care s-a impus cu 2-0, în urma golurilor din a doua repriză ale lui Andrei Pușcașu și Bănel Nicoliță (din penalty).

În celelalte meciuri ale rundei s-au înregistrat rezultatele: Delta Dobrogea Tulcea – Agricola Borcea 0-3, FCSB II – CS Afumați 2-3, CSM Oltenița – Înainte Modelu 2-1, Progresul 1944 Spartac – CS Tunari 0-0, SC Popești Leordeni – FC Rapid 1-1 și Sportul Chiscani – CSO Bragadiru 1-0.

Clasament: 1. Afumați – 6p, 2. Popești Leordeni – 4p, 3. Slobozia – 4p, 4. Făurei – 4p, 5. Rapid – 4p, 6. Oltenița – 4p, 7. FCSB II – 3p, 8. Chiscani – 3p, 9. Borcea – 3p, 10. Medgidia – 3p, 11. Cernavodă – 2p, 12. Tunari – 2p, 13. Progresul – 1p, 14. Bragadiru – 0p, 15. Modelu – 0p, 16. Tulcea – 0p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Cernavodă News)