12:07 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Debut senzațional pentru Ianis Hagi în campionatul Belgiei! Gol la prima atingere de balon. A adus victoria lui Genk!

26 Jul, 2019 23:28 2098 Marime text
Ianis Hagi a avut parte de un debut senzațional, în această seară, în campionatul Belgiei, la noua sa echipă, Genk, campioana din sezonul trecut.

În prima etapă, Genk a jucat pe teren propriu cu Kortrijk, iar fostul căpitan al FC Viitorul a fost aruncat în luptă în minutul 74, la scorul de 1-1. Oaspeții deschiseseră scorul în minutul 13, Genk egalând în minutul 50.

Ianis a marcat golul de 2-1 (care a fost și reușita victoriei) la două minute de când intrase pe teren, la prima atingere de balon, cu un șut din careu.

Genk (antrenor, Felice Mazzu) a jucat cu: Vukovic - Maehle, Dewaest, Cuesta Figueroa, Uronen - Nygren (74 I. Hagi), Berge, Heynen - Ito (90 Piotrowski), Samata, Benson (63 Paintsil).

Meciul a fost urmărit din tribune și de tatăl lui Ianis, Gică Hagi, managerul tehnic al FC Viitorul.

Sursa foto: Facebook (FC Viitorul)