17:01 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cursă de urmărire care putea aduce un punct Callatis 2012, învinsă după un meci cu cinci goluri

12 Oct, 2013 00:00 1765 Marime text
Nou-promovata în Liga a III-a de fotbal ACS Callatis 2012 Mangalia a înregistrat ieri a treia înfrângere consecutivă în seria secundă a întrecerii, pierzând cu 2-3 (0-2) meciul de pe teren propriu, cu CS Ştefăneşti, care a contat pentru etapa a opta a competiţiei. Golurile gazdelor au fost marcate de P. Anghel (65) şi Eracai (80). Oaspeţii, care au condus la un moment dat cu 3-0, au punctat în minutele 7, 10 şi 55. Antrenorul lui Callatis 2012, Bănică Oprea, a jucat cu: Drumen - Soldat, Blăniţă, L. Florea, Eracai - Prodan, Erdinci - Calagi, Vărzaru, Enis - Şicu. Au mai jucat: Cioinac (introdus pe teren în minutul 20, în locul lui Blăniţă, accidentat), S. Andrei, P. Anghel şi Dumitraşcu. „CS Ştefăneşti a fost mai bună, mai valoroasă. Totuşi, chiar şi aşa, am avut ocazia să scoatem un punct, dar Vărzaru a ratat golul de 3-3, în minutul 89, contrar cursului jocului, e adevărat”, a declarat Bănică Oprea.