02:28 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cupa României BC Athletic Neptun Constanța a pierdut meciul cu CSMU Craiova

08 Nov, 2020 22:07 2607 Marime text
  • Echipa din Bănie s-a aflat în avantaj și la pauza meciului cu formația de pe litoral.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanța participă în această perioada la turneul preliminar al Cupei României, ediția 2020/2021.

Formația de pe litoral a fost repartizată în grupa B și evoluează la Oradea, alături de CSM CSU Oradea, CSMU Craiova, CSA Steaua București și CSM VSKC Miercurea Ciuc.

În această seară, Athletic Neptun a susținut prima partidă, întâlnind CSMU Craiova.

Victoria, cu scorul de 101-68, i-a aparținut formației din Bănie, care a condus și la pauză, cu 46-29.

Pe sferturi, scorul meciului Craiova - Constanța a fost 28-14, 18-15, 31-11, 24-28.

Pentru Athletic Neptun au înscris I. Orbeanu - 18p, S. Schneider - 12p, M. Lazăr - 8p, C. Chițu - 6p, S. Mâinea - 5p, S. Ionescu - 4p, C. Mâinea - 3p, T. John - 3p, A. Trandafir - 3p, S. Ursu - 3p, V. Dudaș - 2p.

BC Athletic Neptun va susține următorul meci în competiție marți, 10 noiembrie, cu CSM CSU Oradea, de la ora 19.30 (în direct la Digi Sport).

SCM Craiova se impune la finalul unui meci controlat în totalitate, scor final 101-68. BC Athletic Neptun Constanța va avea o zi de pauză după care urmează un meci cu CSM Oradea. Mulțumim tuturor pentru mesajele de incurajare. Team is everything!, a fost mesajul clubului de pe litoral.

Sursa foto: Facebook (BC Athletic)