12:28 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cupa Poiana şi Cupa Cibo Braşov Micii rutieri de la ACS AndoVelo Constanţa, pe podium şi la ciclocros (galerie foto)

01 Nov, 2017 00:00 2332 Marime text
Micii rutieri de la ACS AndoVelo Constanţa au înregistrat rezultate deosebite, urcând pe podium, şi la două concursuri de ciclocros, Cupa Poiana şi Cupa Cibo Braşov. Bogdan Ghirase a câştigat ambele întreceri, la categoria de vârstă 9-11 ani, Mihnea Harasim a ocupat locul secund de asemenea la cele două concursuri (la secţiunea 12 - 14 ani), iar Roberto Genet a fost al treilea în clasamentul cadeţilor de la ambele cupe. Cicliştii ACS AndoVelo Constanţa au fost îndrumaţi la competiţii de antrenorul Gheorghe Vasiliu.
Sursa foto: Facebook

Citeşte şi:

Micul ciclist Rareş Iacob, de la ACS AndoVelo Constanţa, a câştigat Cupa României la Şosea cu o etapă înainte de final (galerie foto)

„Săgeţi“ pe două roţi: Cicliştii de la ACS Andovelo Constanţa au urcat pe podium şi la Cupa Naţională de Şosea (galerie foto)

Ce trofeu a cucerit Mihnea Harasim: Micii rutieri de la ACS AndoVelo Constanţa, medaliaţi la Spring Race Poiana (galerie foto)