06:39 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSU Neptun Constanța, înfrângere în Cupa României, însă echipa de pe litoral a jucat curajos

15 Jan, 2020 16:23 1642 Marime text
Echipa feminină de handbal CSU Neptun Constanța, clasată pe locul întâi în seria B din Divizia A, a susținut astăzi meciul din 16-imile de finală ale Cupei României, întâlnind pe teren propriu CSU Cluj Napoca, formație din eșalonul superior, Liga Națională.

Victoria le-a aparținut jucătoarelor oaspete, scor 32-29, după ce la pauză a fost egal, 16-16.

Fără Pintilie, Verde și fără Hudițianu, CSU Neptun a jucat curajos in fața celor de la CSU Cluj-Napoca. După 16-16 la pauză, Neptun a avut inițiativă conducând și la 5 goluri însă Clujul a revenit pe final pe fondul atacurilor irosite ale Neptunului astfel că CSU Cluj-Napoca se impune cu 32-29 la Constanța în 16-mile Cupei României. Mulțumim tuturor pentru susținere!, este mesajul clubului constănțean.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța