15:17 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. CSU Craiova a câștigat meciul cu FC Viitorul, care a pierdut primul loc!

06 Apr, 2017 20:17 1713 Marime text
CS U Craiova a câștigat cu 1-0 în deplasare cu FC Viitorul, datorită unui gol marcat de jucătorul Mateiu, în minutele de prelungire ale partidei.

Cele două formații s-au anihilat recipric în cea de-a doua parte a meciului. Cea mai mare ocazie a Viitorului a venit cu aproximativ zece minute înainte de final, când Boli a rămas liber în careu, dar a trimis în bara porții lui Calancea, potrivit gsp.ro.

Craiovenii au lovit pe final, iar Viitorul poate pierde primul loc, dacă FCSB va învinge astăzi Astra.

Au evoluat formaţiile:

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Benzar, Țîru, Boli, Ganea - Roşu (68 Chițu), Nedelcu, Casap - Purece (56 Vînă), Țucudean (46 Coman), Morar. Rezerve neutilizate: Buzbuchi - Rădoi, Dumitrescu, Iancu.

CSU Craiova (antrenor Gheorghe Mulțescu): Calancea - Dimitrov, Kelic, Screciu, Bancu - Băluță, Mateiu, Zlatinski - Gustavo (46 Jazvic), Fajic (56 Markovic), Măzărache (62 Manea). Rezerve neutilizate: Mingote - Dumitraș, R. Petre, Bucurică.

În etapa următoare, FC Viitorul va evolua, duminică (9 aprilie, ora 20.30), pe terenul formației CFR Cluj.

UPDATE: În această seară, FCSB a câștigat cu 3-0 meciul de pe teren propriu cu Astra Giurgiu și a depășit în clasament FC Viitorul, care a căzut de pe locul unu pe doi. După patru etape, clasamentul turneului play-off este următorul: 1. FCSB - 33p, 2. FC Viitorul - 33p, 3. CFR Cluj - 28p, 4. CSU Craiova - 27p, 5. Dinamo - 26p, 6. Astra - 23p.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa