21:25 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CSC Mihail Kogălniceanu a jucat cu Agricola Borcea în prima fază națională a Cupei României. Cum s-a încheiat meciul

01 Aug, 2018 20:29 2540 Marime text
Echipa de fotbal CSC Mihail Kogălniceanu, din Liga a 4-a, câștigătoarea fazei pe județ a Cupei României, ediția 2018/2019, a disputat astăzi pe teren propriu meciul din faza întâi națională, contra echipei de Liga a 3-a Agricola Borcea.

Meciul i-a revenit formației călărășene, scor 3-1 (2-0). Golul gazdelor i-a aparținut lui Alexandru Mitruș, în minutul 55, CSC reducând din diferență la 1-2. Agricola a marcat golul victoriei pe final, în minutul 85.

Pregătită de Constantin Mihai, CSC Mihail Kogălniceanu a început meciul cu: S. Banu - Pundichi, Al. Chiru, Roșioru, V. Gheorghe - Mitruș, Moșoiu, Kashmar, Colci (cpt.) - Ivanov, Achif. Au mai jucat Mocanu, Zarzali și Nistor.

Am părăsit competiția, dar am făcut-o cu fruntea sus. Suntem mulțumiți. Am făcut o figură frumoasă, jocul nostru fiind remarcat și de președintele echipei Agricola. S-a cunoscut diferența de pregătire dintre cele două echipe, în favoarea formației din Borcea, dar băieții noștri au dat totul. După ce am marcat, am avut o perioadă bună, încercând să egalăm și să ducem meciul în prelungiri, dar nu am reușit, a declarat Costel Pariza, președintele CSC Mihail Kogălniceanu.