Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
18:48 15 12 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Peştera a câştigat detaşat derby-ul cu CS Poseidon 2 Mai Limanu

ro

08 May, 2018 00:00 1089 Marime text
Primele şapte meciuri din etapa a 23-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au încheiat cu rezultatele: CS Năvodari - Portul Constanţa 5-1 la seniori / 2-2 la juniori, Sparta Techirghiol - CS Eforie 3-2 / 6-0, CSO Ovidiu - Gloria Albeşti 2-0 / 1-5, Unirea Topraisar - CS Mihail Kogălniceanu 1-4 / 1-5, CS Agigea - CS Medgidia 0-2 / 1-12, Farul Tuzla - Ştiinţa Poarta Albă 7-0 / 1-4, Voinţa Valu lui Traian - CS Lipniţa Carvăn 0-6 / 3-0. Runda se încheie marţi, 8 mai, cu meciurile Gloria Băneasa - Viitorul Fântânele (16.00 / 18.00).
 
La Liga a 5-a a fost programată tot etapa a 24-a, astfel: Viitorul Pecineaga - Axiopolis Cernavodă II 0-2, Speranţa Nisipari - Carsium Hârşova 1-1, Voinţa Săcele - Litoral Corbu 2-5, CS Peştera - CS Poseidon 2 Mai Limanu 5-2, Olimpia Constanţa - FC Mereni 1-2, CS Murfatlar - Avântul Comana 4-1, Victoria Cumpăna - Inter Ion Corvin 4-0, Sport Prim Oltina - Viitorul Târguşor 3-0.
 
Ultimul eşalon fotbalistic judeţean de seniori, Liga a 6-a, şi-a derulat runda a 17-a. Partidele au fost: în Seria Nord - Dunărea Ciobanu - Recolta Nicolae Bălcescu 0-0, Pescăruşul Gârliciu - Pescarul Ghindăreşti 4-0, Viitorul Cuza Vodă - Înfrăţirea Cogealac 6-3, Ulmetum Pantelimon - Steaua Speranţei Siliştea 1-4, Dacia Mircea Vodă - Sportul Tortoman 2-3. Gloria Seimeni a avut rundă liberă, câştigând cu 3-0 partida pe care ar fi trebuit să o dispute acasă cu Speranţa Castelu II; în Seria Sud - AS Bărăganu - Trophaeum Adamclisi 0-3, Flacăra Viişoara - Voinţa Cochirleni 7-0, Luceafărul Amzacea - ITC 3-3, AS Pelinu - Fulgerul Chirnogeni 6-4, AS Independenţa - Viitorul Cobadin 1-2. Danubius Rasova a avut rundă liberă.
 
Clasamente:
Liga a 4-a:
- la seniori - 1. Medgidia - 64p, 2. Fântânele - 56p, 3. Năvodari - 55p, 4. Băneasa - 44p, 5. Techirghiol - 39p, 6. Mihail Kogălniceanu - 37p, 7. Ovidiu - 35p, 8. Lipniţa Carvăn - 34p, 9. Albeşti - 34p, 10. Agigea - 32p, 11. Eforie - 31p, 12. Portul - 26p, 13. Poarta Albă - 19p, 14. Tuzla - 18p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 63p, 2. Năvodari - 60p, 3. Portul - 57p, 4. Albeşti - 55p, 5. Medgidia - 48p, 6. Fântânele - 44p, 7. Mihail Kogălniceanu - 38p, 8. Techirghiol - 36p, 9. Eforie - 28p, 10. Băneasa - 27p, 11. Lipniţa Carvăn - 19p, 12. Poarta Albă - 16p, 13. Agigea -13p, 14. Topraisar - 10p, 15. Ovidiu - 8p, 16. Tuzla - 7p.
 
Liga a 5-a:
1. Poseidon - 59p, 2. Peştera - 54p, 3. Cernavodă II - 51p, 4. Săcele - 38p, 5. Corbu - 37p, 6. Murfatlar - 33p, 7. Pecineaga - 31p, 8. Olimpia - 30p, 9. Nisipari - 30p, 10. Mereni - 29p, 11. Târguşor - 25p, 12. Cumpăna - 25p, 13. Comana - 24p, 14. Ion Corvin - 24p, 15. Oltina - 19p, 16. Hârşova - 16p.
Liga a 6-a:
- în Seria Nord - 1. Tortoman - 44p, 2. Nicolae Bălcescu - 32p, 3. Cuza Vodă - 30p, 4. Seimeni - 29p, 5. Mircea Vodă - 29p, 6. Siliştea - 22p, 7. Ciobanu - 22p, 8. Ghindăreşti - 21p, 9. Pantelimon - 19p, 10. Castelu II - 14p, 11. Gârliciu - 13p, 12. Cogealac - 10p.
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 43p, 2. Chirnogeni - 36p, 3. Rasova - 34p, 4. Independenţa - 23p, 5. Cobadin - 21p, 6. Amzacea - 21p, 7. Adamclisi - 17p, 8. Cochirleni - 17p, 9. ITC - 14p, 10. Viişoara - 9p, 11. Bărăganu - 3p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii