03:38 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Năvodari şi Stejarul Buzău se duelează la Bucureşti pentru un loc în sferturile Cupei României

27 Apr, 2016 00:00 1434 Marime text
Echipele de rugby de eşalon secund CS Năvodari şi Stejarul Buzău se întâlnesc la Bucureşti, vineri, 29 aprilie, în partida care va desemna formaţia ce va accede în sferturile de finală ale Cupei României, alături de echipele din SuperLigă. Meciul este găzduit, de la ora 16.00, în direct la Rugby TV, de terenul din Complexul Ghencea.

Ambele combatante s-au calificat în meciul de baraj după ce au câştigat, cu victorii pe linie, grupele din care au făcut parte. CS Năvodari (antrenori, Cornel Suciu, Cristian Husea şi Virgil Năstase) a evoluat în Seria Albastră, în care le-a învins, tur-retur, pe CSM Bucovina Suceava, RCM Galati şi RC Bârlad, de ultima echipă dispunând cu 71-17, ceea ce a reprezentat cea mai mare diferenţă de scor de până acum din ediţia de faţă a competiţiei. În urma celor şase succese, CS Năvodari a acumulat 28 de puncte, ca fel ca Stejarul Buzău în Seria Roşie.