07:06 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Medgidia - victorie, Axiopolis Cernavodă - egal în meciurile restante de astăzi

18 Sep, 2018 21:35 2154 Marime text
Reprezentantele județului Constanța în seria secundă a Ligii a 3-a la fotbal, Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia, au susținut astăzi meciurile restante din etapa a treia a campionatului.

Axiopolis a jucat în deplasare cu Înainte Modelu, iar meciul s-a încheiar la egalitate, 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 60, iar formația din Cernavodă a egalat prin Lazăr, în minutul 75.

Nou promovată, CS Medgidia a evoluat pe teren propriu cu CSM Oltenița, de care a dispus cu 2-0 (Bolojan 26, Muscă 31).

După patru etape, CS Medgidia ocupă locul cinci în clasament, cu nouă puncte, în vreme ce Axiopolis e a zecea în ierarhie, cu patru puncte (după ce a încheiat la egalitate, cu același scor, 1-1, toate cele patru meciuri susținute!). CS Medgidia are trei victorii și o înfrângere.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)