21:43 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE CS Medgidia, eșec în fața FCSB II, după ce echipa din județul Constanța a deschis scorul. Axiopolis Cernavodă joacă azi (galerie foto)

26 May, 2019 09:47 1741 Marime text
În ultima etapă din sezonul 2018/2019 al Ligii a 3-a, la fotbal, seria secundă, CS Medgidia a întâlnit pe teren propriu FCSB II.

La pauză, scorul a fost 1-1, pentru gazde marcând Petre Bolojan, în minutul 13. După pauză, FCSB II a revenit și a înscris de trei ori, impunându-se cu 4-1. Pentru oaspeți au punctat Cătălin Teleru (37), Robert Băciuţ (50), Alexandru Arnold (62) și Alexandru Bodea (82).

Chiar dacă am pierdut, suntem departe de locurile retrogradabile, încheind pe locul 10 cu un total de 32 de puncte primul sezon în Liga 3, se arată pe pagina de Facebook a CS Medgidia.

Și cealaltă reprezentantă a județului Constanța în seria, Axiopolis Cernavodă, a evitat retrogradarea, iar meciul din ultima rundă, care se joacă astăzi, de la ora 16.00, în deplasare cu liderul *cu 72 de puncte) Rapid București (echipă déjà promovată în Liga a 2-a), nu mai are importanță. Înainte de această partidă, Axiopolis se află pe locul nouă, cu 33 de puncte.

Din seria secundă au retrogradat Delta Dobrogea Tulcea (exclusă şi desfiinţată), CSM Olteniţa, Sportul Chiscani și Agricola Borcea (cel mai slab loc 12).