03:41 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Victorie de senzaţie" CS Medgidia a învins CSM Lugoj, în primul meci al turneului de la Voluntari

07 Mar, 2021 17:55 2414 Marime text

• Partida din Divizia A1 s-a decis în cinci seturi.

Echipa feminină de volei CS Medgidia a susţinut astăzi primul meci de la turneul Diviziei A1 găzduit de Voluntari.

Antrenată de Florin Voinea şi Radu Began, echipa din Medgidia a întâlnit CSM Lugoj, iar, la capătul unei partide disputate, victoria i-a aparţinut formaţiei din judeţul Constanţa.

CS Medgidia s-a impus cu 3-2 (25-14, 25-27, 25-21, 14-25, 15-11) şi ocupă locul patru în clasamnet, cu 31 de puncte.

Victorie de senzație! Medgidia a câștigat în fața lui CSM Lugoj, cu scorul de 3-2, într-un meci cu multă adrenalină pe teren și pe banca tehnică.

Ambele echipe au mers cap la cap în aproape toată partida, adjucându-și rând pe rând câte un set.

Setul 5 a fost decisiv, iar voleibalistele noaste au scos la iveală tot ce au avut mai bun.

Forță în atac, o apărare de oțel sustinută de un blocaj pe măsura și mult zvâc.

3-2 pentru Medgidia și prima victorie la turneul 3 al returului de la Voluntari!

Felicitări fetelor!, a fost mesajul CS Medgidia.

Luni, 8 martie, formaţia de pe litoral susţine a doua partidă la Voluntari, cu gazdele de la CSO Voluntari 2005, de la ora 18.00.

În secţiunea Galerie Foto a acestui articol găsiţi mai multe imagini de le meciul CS Medgidia - CSM Lugoj.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)