16:09 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE CS Medgidia a condus la pauză, dar a pierdut derby-ul cu CSM Alexandria. Eşec şi pentru HC Dobrogea Sud II

19 Mar, 2021 16:36 2855 Marime text
  • La Buzău sunt programate astăzi meciurile din etapa a 12-a a Diviziei A, seria B.

Echipa masculină de handbal CS Medgidia a disputat astăzi, în turneul de la Buzău al Diviziei A, seria B, meciul din etapa a 12-a, întâlnind liderul clasamentului, CSM Alexandria.

Cum echipa din judeţul Constanţa ocupa locul doi, meciul a fost derby-ul rundei, în care CS Medgidia (antrenori, Adrian Georgescu şi Ionuţ Deli-Iorga) a condus la pauză, cu 11-9.

Finalmente, victoria i-a revenit însă formaţiei din Alexandria, scor 27-25.

CS Medgidia “a scăpat” printre degete victoria în meciul de astăzi cu CSM Alexandria.

După ce au avut o primă repriză foarte bună și au intrat la pauză cu scorul de 11-9, finalul de meci nu a fost de partea Medgidiei.

Alexandria a profitat de greșelile din apărare și a gestionat mai bine fazele de joc aproape de fluierul final.

Handbaliștii antrenați de Adrian Georgescu și Ionuț Deli-Iorga s-au văzut învinși la o diferență de doar 2 goluri, cu scorul 25-27.

Mâine, Medgidia speră la victorie! De la ora 19:00 panterele întâlnesc pe CSM București, se arată pe pagina de Facebook a CS Medgidia.

În clasament, CSM Alexandria continuă să se afle pe prima poziţie, cu 33 de puncte, urmă de CS Medgidia, cu 27 de puncte (în urma a nouă victorii şi trei înfrângeri în 12 partide).

Cealaltă reprezentantă a judeţului Constanţa în Divizia A, HC Dobrogea Sud II, joacă în etapa a 12-a diseară, de la ora 20.30, cu CSM Bucureşti II.

În etapa a 13-a, sâmbătă, 20 martie, programul formaţiilor de pe litoral este: de la ora 14.30 - CSU Craiova - HC Dobrogea Sud II; de la ora 19.00 - CSM Bucureşti II - CS Medgidia.

UPDATE:

În cea de-a doua partidă jucată la Buzău, HC Dobrogea Sud II a pierdut cu CSM Bucureşti II, scor 24-39 (12-19).

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)