08:05 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Afumați a învins CS Medgidia cu 7-1! Axiopolis Cernavodă, prima victorie

22 Sep, 2018 23:31 3340 Marime text
Etapa a cincea a Ligii a 3-a la fotbal, seria secundă, i-a adus nou promovatei CS Medgidia, astăzi, o înfrângere la scor în deplasare, 1-7 cu CS Afumați.

Chiar dacă am început bine partida de la Mioveni, în minutul 2, când Constantin Bumbac a nimerit bara laterală cu o lovitură de cap, gazdele au răspuns rapid și au reușit să deschidă scorul din minutul 5. Următoarea etapă ne aduce ca adversar FC Agricola Borcea, care va avea loc sâmbătă, 29 septembrie, de la ora 17:00, pe stadionul central Iftimie Ilisei, se arată pe pagina de Facebook a CS Medgidia.

Cealaltă reprezentantă a județului Constanța în Liga a 3-a, Axiopolis Cernavodă, a jucat azi pe teren propriu cu Progresul 1944 Spartac, de care a dispus cu 2-1, prin golurile reușite de Silviu Moise (30, 82), respectiv Mircea Donca (67).

Aceasta a fost prima victorie a lui Axiopolis din acest campionat, după patru egaluri cu același scor, 1-1, în precedentele patru meciuri!

În celelalte partide ale rundei s-au înregistrat rezultatele: Înainte Modelu - SC Popești-Leordeni 1-2,  FC Rapid - Sportul Chiscani 1-0, Agricola Borcea - CS Făurei 1-0, CS Tunari - FCSB II 3-1 și Unirea Slobozia - Delta Dobrogea Tulcea 3-0.

Meciul CSO Bragadiru - CSM Oltenița nu s-a disputat, gazdele anunțând că sunt în imposibilitatea de a organiza această partidă.

Clasament: 1. Afumați – 13p, 2. Slobozia – 13p, 3. Rapid – 13p, 4. Borcea – 12p, 5. Popești-Leordeni – 10p, 6. Medgidia – 9p, 7. Tunari – 8p, 8. Oltenița – 8p, 9. Cernavodă – 7p, 10. Făurei – 7p, 11. Modelu – 4p, 12. Chiscani – 4p, 13. FCSB II – 3p, 14. Progresul – 1p, 15. Bragadiru – 0p, 16. Tulcea – 0p.

În etapa viitoare, Axiopolis Cernavodă întâlnește în deplasare SC Popești-Leordeni.

Sursa foto: Facebook (CS Medgidia)