08:40 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cristina Bujin, Andreea Ogrăzeanu şi Andreea Grecu, vicecampioane balcanice la atletism (galerie foto)

03 Aug, 2015 00:00 3393 Marime text
În primele două zile dintre cele trei ale Campionatului Balcanic de atletism rezervat seniorilor, de la Piteşti, trei reprezentante ale CS Farul Constanţa, Cristina Bujin, Andreea Ogrăzeanu şi Andreea Grecu, au cucerit medalii de argint. Cristina Bujin (Farul - Steaua; antrenor, Bogdan Tudor) a fost a doua la triplusalt, cu 13,64 m. Diferenţa dintre performanţele sportivelor de pe podium a fost mică, atleta medaliată cu aur sărind 13,67 m, iar a treia clasată - 13,62 m.

Andreea Ogrăzeanu (CS Farul - Rapid Bucureşti; antrenor, Dan Vlădescu) şi Andreea Grecu (CS Farul; antrenor, Paul Neagu) au luat argint cu ştafeta 4X100 m a României, în care Ogrăzeanu a fost schimbul doi, iar Grecu a alergat a treia. Tricolorele au parcurs distanţa în 45,74 s, pierzând locul întâi la diferenţă mică, timpul campioanei, Croaţia A, fiind 45,71 s.

La 100 m, Andreea Grecu a fost a şasea, cu 11,62 m, iar Andreea Ogrăzeanu (11,75 s), a şaptea. La 400 m, Cristian Radu (CSM Ploieşti - Farul; antrenor Robertino Tănase) a ocupat locul şase, cu 47,62 s.

Sursa foto: Facebook (CB Photo)