03:15 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Constănţeanul Cristi Pletea, medaliat la Naţionale

22 Jun, 2013 00:00 2023 Marime text
Jucătorul constănţean de tenis de masă Cristi Pletea, de la Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru”, a cucerit două medalii la Campionatul Naţional de juniori 3, de la Buzău. Jucătorul pregătit de Viorel Filimon, Stelian Haşoti şi Liliana Sebe a devenit campion în proba de dublu masculin şi a luat argintul la dublu mixt. Concursul nu s-a încheiat însă, Cristi având prilejul să mai cucerească o medalie, astăzi, şi la simplu. Tot astăzi, echipa masculină CSV 2004 Tomis Constanţa susţine returul finalei Superligii, întâlnind pe teren propriu, în sala de la LPS, CS Pristavu Câmpulung. Pentru constănţeni, va fi o simplă formalitate obţinerea unui nou titlu, după ce au câştigat cu 5-0 prima manşă a finalei, prin punctele realizate de Andrei Filimon, Lucian Munteanu (câte două victorii) şi Alexandru Cazacu (un succes).