19:54 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Condusă la pauză, CS Năvodari a revenit și a câștigat derby-ul de pe teren propriu cu Știința Petroșani

13 Apr, 2019 14:48 1689 Marime text
Primele două clasate în turneul play-off al Diviziei Național de seniori la rugby, CS Năvodari și Știința Petroșani, s-au întâlnit astăzi la Năvodari, în derby-ul etapei a treia.

Meciul le-a revenit gazdelor cu 17-11, după ce la pauză formația petroșăneană conducea cu 6-0.

Pentru CS Năvodari (antrenori, Cristian Husea, Cornel Suciu și Virgil Năstase) au marcat Mihai Comănici - un eseu, Răzvan Barbu - un eseu, Bogdan Sasu - un eseu și Alexandru Trandafir - o transformare,

Marcatorii Științei (antrenor, Adrian Costache) au fost George Borș - un dropgol și o lovitură de pedeapsă și Ionuț Donici - un eseu.

Grație acestui succes, al treilea din tot atâtea meciuri în play-off, echipa din Năvodari se menține pe primul local al clasamentului, cu 14 puncte.

În etapa viitoare, echipa de pe litoral va evolua tot în propriul fief, cu RC Bârlad, sâmbătă, 20 aprilie.

Sursa foto: Facebook (CS Năvodari)