02:26 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Concurs internaţional de tenis de masă LPS Constanţa a ieşit campioană pe echipe la Cupa Bistriţa

26 Mar, 2013 00:00 2686 Marime text
Concursul internaţional de tenis de masă Cupa Bistriţa (ediţia a 15-a) le-a adus sportivilor de la LPS „Nicolae Rotaru” Constanţa patru prezenţe pe podium. La cadeţi, Cristian Pletea a ieşit campion la echipe, cu România, iar la simplu a fost al doilea. La cadete, echipa LPS-ului, formată din Andreea Bucur şi Mihaela Plăeaşu, a fost cea mai bună din concurs. Plăeaşu s-a clasat bine şi la simplu, unde a terminat întrecerea pe locul trei. La competiţie au participat 263 de sportivi, din zece ţări: Franţa, Italia, Norvegia, Danemarca, Ungaria, Ucraina, Serbia, Israel, Republica Moldova şi România. Antrenorii de la LPS Constanţa sunt Viorel Filimon, Liliana Sebe şi Stelian Haşoti.

Sursa foto: Facebook