Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
00:04 19 12 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Callatis 2012 joacă barajul, Tineretul Valea Dacilor aşteaptă să vadă dacă va rămâne sau nu în Liga a IV-a

ro

10 Jun, 2013 00:00 1256 Marime text
Ediţia 2012/2013 a Ligii a IV-a constănţene de fotbal s-a încheiat sâmbătă, odată cu etapa a 12-a din play-off şi cu runda a zecea a play-out-ului competiţiei, în care s-au înregistrat rezultatele: play-off - ACS Callatis 2012 Mangalia - CS Mihail Kogălniceanu 3-0 (neprezentare), Vulturii Cazino Constanţa - Danubius Rasova 6-5, CSO Ovidiu - Perla Murfatlar 6-4, Portul Constanţa - Gloria Băneasa 4-1, CFR Constanţa - Ştiinţa Poarta Albă 6-2, CS Agigea - CS Cernavodă 4-2; play-out - Victoria Cumpăna - CS Carvăn Lipniţa 0-1, Aurora 23 August - Recolta Nicolae Bălcescu 6-2, Sparta Techirghiol - Tineretul Valea Dacilor 3-0, CS Eforie - CSS Medgidia 9-0, AS Cogealac - Carsium Hârşova 3-0 (neprezentare). Miercuri, 19 iunie, campioana Ligii a IV-a, ACS Callatis 2012 Mangalia, va disputa barajul pentru promovarea în Liga a III-a, contra echipei clasate pe locul întâi în judeţul Călăraşi, Voinţa Cocora. Meciul se va disputa pe stadionul din Modelu (judeţul Călăraşi), cu începere de la ora 17.30. Retrogradarea sau nu a formaţiei clasate pe ultimul loc în play-out, Tineretul Valea Dacilor, depinde de accederea în Liga a III-a a echipei din Mangalia. 

Clasament play-off

1. Callatis 2012 Mangalia 32 29 2 1 168-33 89p (+41)
2. CS Agigea 32 24 4 4 112-43 76p (+28)
3. CS Mihail Kogălniceanu 32 22 4 6 122-41 70p (+20)
4. CFR Constanţa 32 16 6 10 87-65 54p (+6)
5. Danubius Rasova 32 16 5 11 90-67 53p (+5)
6. Perla Murfatlar 32 15 8 9 79-69 53p (+5)
7. Gloria Băneasa 32 14 5 13 84-94 47p (-1)
8. CSO Ovidiu 32 14 4 14 98-94 46p (-2)
9. Portul Constanţa 32 13 6 13 55-47 45p (-3)
10. CS Cernavodă 32 13 6 13 52-51 45p (-3)
11. Ştiinţa Poarta Albă 32 13 3 16 57-87 42p (-6)
12. Vulturii Cazino 32 12 5 15 79-95 41p (-8)

Clasament play-out

1. CS Eforie 30 16 3 11 102-70 51p (+6)
2. Sparta Techirghiol 30 12 5 13 65-66 41p (-4)
Victoria Cumpăna 30 11 5 14 41-56 38p (-7)
4. CSS Medgidia 30 11 5 14 61-81 38p (-7)
5. Aurora 23 August 30 10 4 16 63-87 34p (-11)
6. AS Cogealac 30 10 2 18 63-105 32p (-13)
7. Carsium Hârşova 30 8 3 19 53-108 27p (-18)
8. CS Carvăn Lipniţa 30 8 1 21 40-85 25p (-20)
9. Recolta Nicolae Bălcescu 30 5 6 19 53-87 21p (-24)
10. Tineretul Valea Dacilor 30 3 2 25 33-125 11p (-31)

Sursa foto: CS Portul Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii