15:24 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa, învinsă clar în restanţa cu U BT Cluj-Napoca

20 Mar, 2021 20:28 2697 Marime text
  • Formaţia clujeană a câştigat toate sferturile partidei de la Voluntari, în primul înregistrându-se cea mai mare diferenţă.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a susţinut astăzi a doua partidă cu ACS U Banca Transilvania Cluj-Napoca, de la turneul desfăşurat la Voluntari.

Confruntarea a fost o restanţă din Liga Naţională şi i-a revenit formaţiei clujene cu 96-45 (47-14 la pauză).

Pe sferturi, scorul în meciul Cluj - Constanţa a fost 30-7, 17-7, 28-21 şi 21-10.

Pentru BC Athletic Neptun, care a cedat în toate partidele jucate până acum în campionat, au marcat Daniel Mâinea - 15p, William Brown - 11p, Iulian Orbeanu - 8p, Ştefan Gribinic - 5p, Davon Bell - 4p şi Victor Dudaş - 2p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic Neptun)