22:21 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa, înfrângere la un punct diferenţă, după prelungiri, cu FC Argeş Piteşti!

23 Oct, 2021 21:04 2052 Marime text
  • Echipa de pe litoral a câştigat două dintre sferturi, a condus la pauză, iar, după 70-70 la finele timpului regulamentar, s-a disputat o repriză de prelungiri.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a înregistrat în această seară prima înfrângere din actualul sezon al Ligii Naţionale, în deplasare cu FC Argeş Piteşti.

Atât gazdele, cât şi oaspeţii câştigaseră toate meciurile disputate până acum în campionat, BC Athletic Neptun - trei.

A rezultat un meci strâns, în care echipa de pe litoral a câştigat două dintre sferturi, a condus la pauză (39-37), iar, după 70-70 la finele timpului regulamentar, s-a disputat o repriză de prelungiri, care i-a revenit FC Argeş, fomaţia din Trivale câştigând astfel partida, la diferenţă minimă, scor 77-76!

Pe sferturi, scorul în partida Piteşti - Constanţa a fost 16-18, 21-21, 22-19, 11-12 şi 7-6 în repriza de prelungiri.

Pentru BC Athletic Neptun au marcat Daniel Mâinea - 11p, Jakob Lowrance - 11p, Pavel Marinov - 10p, Max Darling - 10p, Zan Kosic - 9p, Devante Wallace - 9p, Vlad Corpodean - 6p, Mario Lazăr - 6p şi Ştefan Gribinic - 4p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic Neptun)