22:49 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

BC Athletic Neptun Constanţa, eşec în disputa cu CSM 2007 Focşani

23 Dec, 2020 21:39 2874 Marime text
  • Pentru formaţia de pe litoral urmează turneul de la Craiova.

Echipa masculină de baschet Athletic Neptun Constanţa a pierdut şi al doilea meci disputat în turneul de la Constanţa al Ligii Naţionale.

În această seară, formaţia de pe litoral a întâlnit CSM 2007 Focşani, în faţa căreia a cedat cu 67-76, la pauză 35-21 pentru CSM. Pe sferturi, scorul în confruntarea Focşani - Constanţa a fost 17-14, 18-7, 21-26, 20-20.

Pentru echipa gazdă au marcat T. John - 17p, S. Schneider - 17p, D. Mâinea - 9p, I. Orbeanu - 9p, S. Ursu - 8p, W. Brown - 4p şi M. Lazăr - 3p.

CSM Focșani se impune cu BC Athletic Neptun Constanța în ultimul meci al turneului de la Constanța, scor final 76-67. Pentru Athletic urmează turneul de la Craiova care este programat la finalul acestui an! Mulțumim tuturor pentru suport! Team is everything!, a fost mesajul BC Athletic Neptun.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (BC Athletic Neptun)